28 Feb Career Spotlight: Dairy Production Manager
According to the USDA’s Agricultural Marketing Service, the national weighted average price for a gallon of milk at writing is $2.31. An eight-ounce block of cheese goes for $2.06, and a pack of butter costs $3.15. The amount of labor that goes into those few...